yandex-izleme-kodu

Persol Gözlükler

Persol

Sıralama seçin
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Moda dünyasındaki en ünlü gözlük markalarından birinin dağa tırmanmaktan uzay yolculuğuna kadar pek çok acayip aktivite ile anıldığı kimin aklına gelirdi? Bu enteresan mirasın sırrının ne olduğunu gelin popoptik.com ile öğrenin.

Pilotlar ve araba yarışçıları için 1917 de üretilmeye başlayan Persol gözlükler marka ismini 1938’de alıyor. İtalyanca “per il sole” yani “güneş için” Persol olarak tescilleniyor.

Yıllar boyu kullanılan çok özel nitelikli sarı-kahve camların UV koruması çok yüksek Antik savaşçıların kılıçlarından esinlenen ve Persol Gözlük ile özdeşleşen menteşelerdeki gümüş ok II. Dünya Savaşından sonra ortaya çıkıyor.

Ünlülerden Marcello Mastroianni “İtalyan Usulü Boşanma” filminde Persol 649’u kullanır. Greta Garbo’nun da hem set hem de set dışında tercihi hep Persol olmuştur.

1968'de The Thomas Crown Affair/İkili oyun filminde katlanabilen Persol 714’ü kullanan Steve McQueen adeta markanın yüzü olmuştur.

Persol gözlükler 1962’de Amerikan Moda dünyasında yerini sağlamlaştırır. Oysa NASA bu gözlükleri çoktan kullanmaya başlamıştır.

Camlar durmaksızın çöller, Sibirya ve Kuzey Buz Denizindeki Svalbard gibi zorlu koşullarda optimum koruma sağlayacak şekilde geliştiriliyor

Persol’de gelişim ve araştırma hiç bitmiyor ancak her bir çerçeve Turin’de hala tek tek el ile üretiliyor. En üstün metal, pamuk asetat gibi natürel malzemeler ve özel renk kombinasyonları ile kaliteden asla ödün verilmiyor.

Sizi popoptik.com ‘da hemen Persol gözlük fiyatlarını keşfe bekliyoruz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.